Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| 3D | No |
|---|---|
| 3G/4G Enabled | No |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| AC adapter included | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter power | 65 W |
| Accelerometer | Yes |
| Access Control List ACL | Yes |
| Adapter type | VGA |
| Ambient light sensor | Yes |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Audio system | Dolby Atmos |
| AWG wire size | 26 |
| Backlight | No |
| Backup features | Cloud, iSCSI LUN |
| Backup function | Yes |
| Battery capacity | 7040 mAh |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 7.4 V |
| BeiDou | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5 |
| Browser supported | Chrome, Firefox, Edge, Internet Explorer, Safari |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Built-in battery | No |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speakers | Yes |
| Builtin speakers | 4 |
| Cable colour | White |
| Cable Diameter | 3 mm |
| Cable length | 20 m |
| Cable Lock Slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cable management | No |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Cables included | USB |
| Capacity | 32 GB |
| Card reader integrated | Yes |
| CAS Latency | 11 |
| Case colour | Silver |
| Castor wheels | Yes |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Chassis type | Mini Tower |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Component for | Notebook |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Connector contacts plating | Gold |
| Connector gender | Male/Male |
| Connector location | Bottom right |
| Connector Type | 30-pin |
| Continuous video playback time | 14.5 h |
| Control type | Buttons |
| Cooling type | Active |
| Coprocessor | Yes |
| Coprocessor cores | 6 |
| Coprocessor frequency | 1.7 GHz |
| Country of origin | China |
| CPU Family | Octa-Core |
| CPU Type | Other |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| DC-in jack | Yes |
| Depth | 5.5 mm |
| Device class | Home & Home Office |
| Device interface | USB Type-A |
| Device type | Full-size tablet |
| Display diagonal | 10.5" |
| Display resolution | 1600x2560 |
| Display technology | Super AMOLED |
| Display type | LCD |
| DLNA certified | Yes |
| Docking connector type | Samsung Pogo Connector |
| Doesn't contain | Halogen |
| Drive bay locking | Yes |
| ECC | No |
| Enhanced intel speedstep technology | Yes |
| eSATA ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Execute disable bit | Yes |
| Execution units | 16 |
| External power adapter | Yes |
| Face recognition | Yes |
| Fan diameter | 12 cm |
| Fan weight | 104 g |
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Fingerprint reader | Yes |
| Flash card type | SDHC |
| Flash memory class | Class 10 |
| Form factor | Handheld Mobile Computer |
| Front camera | Yes |
| Front camera resolution | 8 MP |
| Full duplex | Yes |
| GLONASS | Yes |
| Glossy display | No |
| GPS satellite | Yes |
| Graphics adapter | HD Graphics |
| Graphics adapter family | Intel |
| Gyroscope | Yes |
| Harmonized System HS code | HS83025000 |
| HD type | WQXGA |
| HDMI connection | No |
| Height | 160 mm |
| Hot spare | Yes |
| Hot-swap drive bays | Yes |
| Housing material | Steel |
| Idle states | Yes |
| Installed storage drive type | No |
| Integrated Sound | Yes |
| Intel Virtualization Technology | Yes |
| Intel Virtualization Technology for Directed I/O | Yes |
| Intel VT-x with Extended Page Tables | Yes |
| Internal memory | 6144 MB |
| Internal memory type | UHS-I |
| Internal storage capacity | 131072 MB |
| iSCSI support | Yes |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Keyboard | Virtual Keyboard |
| LED backlight | Yes |
| LED indicators | HDD, Power, Status |
| Link aggregation | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Lock Type | Combination lock |
| Master (outer) case gross weight | 25 kg |
| Master (outer) case net weight | 24 kg |
| Master outer case height | 22 cm |
| Master outer case width | 46.5 cm |
| Material | Plastic |
| Maximum air pressure | 1.7 mmH2O |
| Maximum airflow | 66.3 cfm |
| Maximum memory card size | 524288 MB |
| Maximum rotational speed | 1600 RPM |
| Maximum supported storage capacity | 64 TB |
| Maximum video resolution | 3840x2160 |
| Memory form factor | 204-pin SO-DIMM |
| Memory layout | 1 x 8 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Memory types supported by processor | DDR4-SDRAM,LPDDR4-SDRAM |
| Memory voltage | 1.35 V |
| MIC port | Yes |
| Minimum air pressure | 0.3 mmH2O |
| Mobile broadband | WiFi only |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Mounting | Clamp |
| Mounting type | Desk |
| Multilingual support | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.1Q |
| Noise Level | 19.8 dB |
| Noise level (low speed) | 9 dB |
| Noise level high speed | 31 dB |
| On-board graphics adapter base frequency | 250 MHz |
| On-board graphics adapter burst frequency | 750 MHz |
| On-board graphics adapter DirectX version | 12.0 |
| On-board graphics adapter ID | 0x3185 |
| On/off switch | Yes |
| Online RAID expansion | Yes |
| Online RAID migration | Yes |
| Operating relative humidity | 20 - 80 % |
| Operating system | Android 9.0 |
| Password protection | Yes |
| PCI Express configurations | 1x2,2x1 |
| PIN-secured access | No |
| Pixel density | 287 ppi |
| Platform | Android |
| Plug and play | Yes |
| Pointing device | Touch Screen |
| Position location | Yes |
| Power consumption | 4.2 W |
| Power consumption HDD standby | 9.69 W |
| Power supply location | External |
| Processor ARK ID | 93362 |
| Processor boost frequency | 2.56 GHz |
| Processor codename | Cherry Trail |
| Processor family | Qualcomm Snapdragon |
| Processor lithography | 14 nm |
| Processor model | APQ8053 |
| Processor package size | 17 x 17 mm |
| Processor series | Intel Atom x7 Series |
| Processor socket | BGA 1090 |
| Protection features | Shock resistant,Temperature proof,Waterproof |
| Purpose | Sneeze Guards |
| RAID levels | 0,1,5,6,10,JBOD |
| RAID Support | Yes |
| Rated current | 0.19 A |
| Rear camera | Yes |
| Rear camera resolution | 13 MP |
| Rear camera type | Single camera |
| RF Network Standard | IEEE 802.11 |
| RF Standard | L7345 |
| Rotational speed | 600 RPM |
| Screen resolution | 2560 x 1600 Pixels |
| Screws included | Yes |
| Secure digital | Supported: microSDXC |
| Server operating systems supported | Windows Server 2016 |
| Share folder | CIFS/AFP/NFS/FTP/WebDAV |
| Share folder access right management | Yes |
| Shredding size | 4 x 38 mm |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Snapshot | Yes |
| Solid state capacity | 128 GB |
| Speakers manufacturer | AKG |
| Storage drive sizes supported | 2.5,3.5,M.2 |
| Storage drives installed | No |
| Storage media | Flash |
| Storage relative humidity | 5 - 95% |
| Suitable for | Processor |
| Supported file systems | FAT,HFS+,NTFS,exFAT,ext3,ext4 |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Sustainability certificates | RoHS |
| System log | Yes |
| Thermal monitoring technologies | Yes |
| Touch technology | Multi-touch |
| Touchscreen type | Capacitive |
| Trusted platform module | Yes |
| UART | Yes |
| USB port | Yes |
| USB Support | Yes |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Video recording | Yes |
| Video recording modes | 2160p |
| Virtual assistant | Samsung Bixby |
| Wake-on-LAN ready | Yes |
| Weight | 400 g |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi data rate | 867 Mbit/s |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Wi-Fi positioning | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Width | 245 mm |
| Working width | 23 cm |
