Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
437.99 GBP
479.40 GBP
| 120Hz Refresh Rate | No |
|---|---|
| 144hz refresh rate | No |
| 165Hz Refresh Rate | No |
| 180Hz Refresh Rate | No |
| 200hz refresh rate | No |
| 240Hz Refresh Rate | No |
| 3D ready | No |
| 75hz refresh rate | No |
| Aspect ratio | 16:9 |
| BNC Connection | No |
| Brightness | 350 Lumens |
| Built-in speakers | Yes |
| Built-in USB Hub | No |
| Case colour | Silver |
| Certifications | Energystar 6 , TCO 6 , EPEAT Gold , TUV-Bauart , CE , EAC , ISO Certified Production |
| Colour support | 1.07 billion colours |
| Colours | Black, silver |
| Compliant Standards | Plug and Play, TCO '06, TUV Bauart, EAC |
| Contrast ratio | 3000:1 / 80000000:1 (dynamic) |
| Curved Display | No |
| Depth | 22.92 cm |
| Diagonal size | 31.5" |
| Disk form factor | 3.5 |
| Display model in showroom | No |
| Display position adjustments | Height, pivot (rotation) |
| Display type | LCD monitor / TFT active matrix |
| Displayport connection | Yes |
| DisplayPort In | 1 x DisplayPort |
| DVI connection | Yes |
| Dynamic contrast ratio | 80,000,000:1 |
| Electrical Frequency | 50 to 60 Hz |
| Electrical Power Consumption | 60 W |
| Electrical Power Consumption Standby | 0.5 W |
| Energy Star certified | Yes |
| Flat panel mount interface | 100 x 100 mm |
| Form factor | Widescreen |
| FreeSync | No |
| G-Sync | No |
| Gaming | No |
| Hard Glass Coating | No |
| HD Support | Yes |
| HDMI connection | Yes |
| HDR Support | No |
| Height | 62.4 cm |
| Height adjustable | Yes |
| Horizontal viewing angle | 178 |
| LED backlight | Yes |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 Pixels |
| Native resolution | 4K 3840 x 2160 at 60 Hz |
| On / off switch | Yes |
| Output Power | 6 Watt |
| Panel technology | VA |
| Panel type | MVA |
| Pivot | Yes |
| Pivot rotation | Yes |
| Pixel pitch | 0.2325 mm |
| Plug and play | Yes |
| Power source | Mains Powered |
| Resolution type maximum | 4K Ultra HD |
| Screen Size Range | Over 30 in |
| Screen technology | AMVA Panel |
| Screen type | 4K (2160p) |
| Screen width | 70.80 cm |
| Security locking mechanics | Kensington Lock |
| Speakers | 3W |
| Swivel | Yes |
| Swivel angle | 165 |
| Thunderbolt Connection | No |
| Tilt | Yes |
| Tilt angle | -5/+24 |
| Touchscreen | No |
| TV Tuner | No |
| Type | Speakers |
| VESA Mountable | Yes |
| VGA connection | Yes |
| VGA In | 1 x 15-pin D-Sub |
| Voltage | 100 to 240 VAC |
| Voltage required | AC 100/240 V (50/60 Hz) |
| Wall mountable | Yes |
| Width | 82.8 cm |
