Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| 120Hz Refresh Rate | No |
|---|---|
| 144hz refresh rate | No |
| 165Hz Refresh Rate | No |
| 180Hz Refresh Rate | No |
| 200hz refresh rate | No |
| 240Hz Refresh Rate | No |
| 3D ready | No |
| 75hz refresh rate | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Backlight technology | LED backlight |
| Backlight type | W-LED |
| Bluetooth | No |
| BNC Connection | No |
| Brightness | 350 Lumens |
| Built-in devices | Stereo speakers |
| Built-in USB Hub | No |
| Cable lock slot | No |
| Case colour | Silver |
| Certification | TCO'6, TÜV Bauart, CE, GOST, ISO 9241-307 |
| Colour support | 16.7 million colours |
| Colours | Black/silver |
| Compliant Standards | TUV Bauart, TCO Displays 6.0, EAC |
| Contrast ratio | 1000:1 |
| Curved Display | No |
| Depth | 52.6 mm |
| Diagonal size | 25" |
| Disk form factor | 3.5 |
| Display | LED |
| Display Diagonal | 63.5 cm (25") |
| Display model in showroom | No |
| Display number of colours | 16.78 million colors |
| Display position adjustments | Swivel, tilt |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Display type | LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix |
| Displayport connection | Yes |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DVI connection | Yes |
| DVI port | Yes |
| Energy class | Class B |
| Energy Star certified | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| External power adapter | No |
| FreeSync | No |
| G-Sync | No |
| Gaming | No |
| Hard Glass Coating | No |
| HDMI connection | Yes |
| HDMI version | 1.4 |
| HDR Support | No |
| Headphone out | Yes |
| Height | 341.8 mm |
| Height adjustable | No |
| Height adjustment | Yes |
| Horizontal Refresh Rate | 30 - 99 kHz |
| Horizontal viewing angle | 178 |
| LED backlight | No |
| LED indicators | Power |
| Mhl | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| On/off switch | Yes |
| Package depth | 224 mm |
| Package Height | 654 mm |
| Package width | 444 mm |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Panel technology | IPS |
| Pivot | Yes |
| Pixel pitch | 0.072 mm |
| Plug and play | Yes |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power consumption (StandBy) | 0.5 W |
| Power consumption operational | 55 Watt |
| Power source | Mains Powered |
| Resolution Type Native | QHD |
| Response time | 5 ms |
| RMS rated power | 3 W |
| Screen Size Range | 24 - 29 in |
| Screen type | WQHD (1440p) |
| Swivel angle range | -165 - 165° |
| Swivelling | Yes |
| Thin Client installed | No |
| Thunderbolt Connection | No |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle | -5/+23 |
| Touchscreen | No |
| TV Tuner | No |
| Tv tuner integrated | No |
| Vertical refresh rate | 50 - 76 Hz |
| Vertical scan range | 56 - 75 Hz |
| VESA Mountable | No |
| VESA mounting | Yes |
| VGA connection | Yes |
| Voltage required | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight | 6.5 kg |
| Wi-Fi | No |
| Width | 570.4 mm |
