Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
264.17 GBP
342.17 GBP
16-11-2024 23:04:15
342.17 GBP
342.17 GBP
07-04-2024 20:07:23
| 3D | No |
|---|---|
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Adobe rgb coverage | 90% |
| AMD FreeSync | Yes |
| Audio input | No |
| Backlight type | W-LED |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB Hub | No |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cables included | AC,HDMI |
| Certification | TCO'6, TÜV Bauart, FCC, ISO 9241-307, CE |
| Colour depth | 8 bit |
| Display Diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display number of colours | 16.78 million colors |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Display sRGB | Yes |
| Display technology | LED |
| DisplayPort cable length | 1.8 m |
| Displayport Version | 1.2 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DVI port | No |
| Energy Star certified | Yes |
| EPEAT Compliance | Silver |
| External power adapter | No |
| Flicker-free technology | Yes |
| Frameless design | Yes |
| HD type | Quad HD |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 1.4 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Headphone out | Yes |
| Heavy metals free | Hg (mercury),Pb (lead) |
| Height adjustment | No |
| Horizontal scan range | 30 - 114 kHz |
| Low blue light technology | Yes |
| Market positioning | Home |
| Maximum refresh rate | 75 Hz |
| Microphone in | Yes |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Number of OSD languages | 16 |
| On/off switch | Yes |
| Panel type | IPS |
| Pixel pitch | 0.2331 x 0.2331 mm |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Recyclable material | 100% |
| Response time | 5 ms |
| RoHS compliance | Yes |
| Screen shape | Flat |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -3.5 - 21.5° |
| Tv tuner integrated | No |
| Vertical scan range | 48 - 75 Hz |
| VESA Adaptive Sync support | Yes |
| Weight | 3.29 kg |
