Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
290.43 GBP
290.43 GBP
16-11-2024 23:04:15
| 3D | No |
|---|---|
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Adobe rgb coverage | 80% |
| AMD FreeSync | No |
| Audio input | No |
| Backlight type | W-LED |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB Hub | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cables included | AC |
| Certification | TÜV Bauart, CE, FCC, GOST, ISO, ISO 9241-307 |
| Depth | 43.5 mm |
| Digital vertical frequency | 23 - 80 Hz |
| Display brightness typical | 350 cd/m² |
| Display Diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display number of colours | 1.073 billion colors |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display sRGB | Yes |
| Display technology | LED |
| DisplayPort cable length | 1.8 m |
| Displayport Version | 1.2 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DVI port | No |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 28 kWh |
| Energy efficiency class | B |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Energy Star certified | Yes |
| External power adapter | No |
| Feet colour | Titanium |
| HD type | 4K Ultra HD |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 1.4/2.0 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Headphone out | Yes |
| Heavy metals free | Hg (mercury) |
| Height | 614.9 mm |
| Height adjustment | Yes |
| LED indicators | Power |
| Manual | Yes |
| Market positioning | Business |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Microphone in | Yes |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Non-operating altitude | 5000 - 12192 m |
| NTSC coverage (typical) | 91% |
| Nvidia g-sync | No |
| On/off switch | Yes |
| Operating altitude | 0 - 5000 m |
| Package depth | 226 mm |
| Package Height | 468 mm |
| Package width | 703 mm |
| Panel mounting interface | 100x100 |
| Panel type | IPS |
| Pivot | Yes |
| Pivot angle | 0 - 90° |
| Pixel pitch | 0.1554 x 0.1554 mm |
| Plug and play | Yes |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power consumption (StandBy) | 0.5 W |
| Recyclable packaging material | 100% |
| Response time | 5 ms |
| RGB colour space | sRGB |
| RoHS compliance | Yes |
| Screen shape | Flat |
| Separate H/V sync | Yes |
| sRGB coverage typical | 108 % |
| Stand included | Yes |
| Supported video modes | 2160p |
| Sustainability certificates | RoHS, ENERGY STAR |
| Swivel angle range | -45 - 45° |
| Swivelling | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 20° |
| Tv tuner integrated | No |
| USB Hub Version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| VESA mounting | Yes |
| Viewable size horizontal | 59.7 cm |
| Viewable size vertical | 33.6 cm |
| Weight | 4.65 kg |
| Width | 364.1 mm |
| Width without stand | 36.4 cm |
