Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
1669.54 GBP
1669.54 GBP
10-07-2025 08:06:15
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| AC outlet types | C13 coupler, C19 coupler |
| AC outlets | 24 AC outlet(s) |
| Cable length | 1.83 m |
| Colour | Black |
| Input connection type | IEC 309 16A 3P+N+PE, IEC 309 20A 3P+N+E |
| Load capacity | 11040 VA |
| Management platform | Web, SNMP, Telnet |
| Maximum input current per phase | 16 A |
| Monitoring | Current, Power, Voltage |
| Mounting | Vertical |
| Nominal input voltage | 400 V |
| Nominal output voltage | 230 V |
| Operating altitude | 0 - 15000 m |
| Operating relative humidity | 5 - 95 % |
| Operating temperature | -5 - 45 °C |
| Output connections | 21 x C13 & 3 x C19 |
| Pdu types | Metered |
| Power plug | IEC309 |
| Rack capacity | 0U |
| Storage temperature | -25 - 65 °C |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Weight | 8.21 kg |
