Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
764.91 GBP
764.91
27-04-2026 02:45:22
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| AC outlet types | C13 coupler,C19 coupler |
| AC outlets | 42 AC outlet(s) |
| Colour | Black |
| Input connection type | IEC 309 32A 2P+E |
| Load capacity | 7680 VA |
| Maximum input current per phase | 32 A |
| Monitoring | Current,Power,Voltage |
| Mounting | Vertical |
| Nominal output voltage | 230 V |
| Operating relative humidity | 5 - 95% |
| Operating temperature | 5 - 45 °C |
| Output connections | 36x IEC 320 C13 6x IEC 320 C19 |
| Pdu types | Metered |
| Power plug | IEC309 |
| Rack capacity | 0U |
| Storage temperature | -25 - 65 °C |
