Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Battery life | 5 year(s) |
|---|---|
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Depth | 225 mm |
| Height | 96 mm |
| Package depth | 275 mm |
| Package Height | 146 mm |
| Package width | 234 mm |
| RoHS compliance | Yes |
| Weight | 5.6 kg |
| Width | 184 mm |
