Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
485.09 GBP
485.09 GBP
03-04-2026 18:30:12
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
|---|---|
| Battery voltage | 120 V |
| Colour | Silver |
| Harmonized System HS code | 85044090 |
| Non-operating altitude | 0 - 15000 m |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Operating relative humidity | 0 - 95% |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Storage temperature | -15 - 45 °C |
| Sustainability certificates | RoHS |
