Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
114.14 GBP
114.14 EUR
03-04-2026 21:13:35
| AC outlet types | C13 coupler |
|---|---|
| AC outlets | 6 AC outlet(s) |
| Audible alarm(s) | Yes |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Cables included | Input power cable |
| Colour | Black |
| Ethernet LAN ports | 2 |
| Harmonized System HS code | 85078000 |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Input power factor | 0.54 |
| International Protection IP code | IP20 |
| Maximum input operation voltage | 300 V |
| Maximum output operation voltage | 230 V |
| Minimum input operation voltage | 140 V |
| Noise Level | 40 dB |
| Operating relative humidity | 0 - 95% |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Power plug | C14 coupler |
| Storage temperature | -15 - 40 °C |
| Sustainability certificates | RoHS |
| UPS topology | Line-Interactive |
| USB port type | USB Type-B |
| Waveform | Sine |
