Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
137.82 GBP
137.82 GBP
28-10-2025 09:43:08
| Cable length | 1.83 m |
|---|---|
| Certification | CCC, PSE, VDE, RoHS, REACH |
| Colour | Red |
| Connector 1 | C13 coupler |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 1 gender | Female |
| Connector 2 | C14 coupler |
| Connector 2 gender | Male |
| Depth | 55 mm |
| Harmonized System HS code | 84733080 |
| Height | 75 mm |
| Non-operating altitude | 0 - 1500 m |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Operating relative humidity | 20 - 80% |
| Operating temperature | 0 - 70 °C |
| Quantity per pack | 6 pc(s) |
| Storage temperature | -25 - 75 °C |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Weight | 1.35 kg |
| Width | 240 mm |
