Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
127.92 GBP
127.92 GBP
30-04-2026 20:22:34
| AC outlet types | C13 coupler |
|---|---|
| AC outlets | 6 AC outlet(s) |
| Automatic Voltage Regulation (AVR) | Yes |
| Battery voltage | 12 V |
| Built-in fan | No |
| Bundled software | WinPower |
| Cables included | Input power cable, USB cable |
| Colour | Black |
| Cooling type | Passive |
| Display | LCD |
| Ethernet LAN ports | 2 |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Maximum input operation voltage | 280 V |
| Minimum input operation voltage | 170 V |
| Operating relative humidity | 0 - 90% |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Output power factor | 0.5 |
| Power plug | C14 coupler |
| Power protection features | Overcharge, Overdischarge, Overload |
| Surge protection features | Digital Subscriber Line (DSL), Fax, Modem, Network, Telephone |
| UPS topology | Line-Interactive |
| USB port type | USB Type-B |
| Waveform | Triangle |
