Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
66.84 GBP
72.99 EUR
10-07-2025 11:12:52
69.26 GBP
72.99 EUR
22-05-2026 12:55:56
72.99 GBP
72.99 EUR
19-05-2025 20:24:07
| Battery size | Other |
|---|---|
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery type | Lead Acid |
| Colour | Black |
| Form factor | Battery |
| Harmonized System HS code | 85044090 |
| Non-operating altitude | 0 - 15000 m |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Operating relative humidity | 0 - 95% |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Storage temperature | -15 - 45 °C |
| Sustainability certificates | RoHS |
