Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
1682.99 GBP
1746.71
23-12-2025 22:40:04
1746.71 GBP
1746.71
25-03-2025 12:59:28
| Certification | CSA, EN 60950, GOST, IEC 60950, IEC 60950, UL 1778 |
|---|---|
| Colour | Black |
| Depth | 673 mm |
| Height | 178 mm |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Input voltage | 230 V |
| Load capacity | 20000 VA |
| Mounting type | Rack-mount |
| Non-operating altitude | 0 - 15000 m |
| Number of phases | 1 |
| Operating altitude | 0 - 4500 m |
| Operating relative humidity | 0 - 95% |
| Operating temperature | -20 - 45 °C |
| Package depth | 991 mm |
| Package Height | 305 mm |
| Package width | 610 mm |
| Product Type | Bypass switch |
| Rack capacity | 4U |
| RoHS compliance | Yes |
| Storage temperature | -40 - 65 °C |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Weight | 21.8 kg |
| Width | 432 mm |
