Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
1025.01 GBP
1082.99
28-04-2026 14:59:03
1082.99 GBP
1082.99
28-04-2026 09:08:29
| Battery chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
|---|---|
| Battery life | 10 year(s) |
| Battery voltage | 48 V |
| Capacity | 585 VAh |
| Colour | Black |
| Depth | 521 mm |
| Harmonized System HS code | 85044090 |
| Height | 43 mm |
| Non-operating altitude | 0 - 15000 m |
| Operating relative humidity | 0 - 95% |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Package depth | 200 mm |
| Package Height | 850 mm |
| Package width | 600 mm |
| Storage temperature | -15 - 45 °C |
| Weight | 12 kg |
| Width | 432 mm |
