Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
1513.44 GBP
1590.11
20-03-2026 05:32:49
1590.11 GBP
1590.11
10-07-2025 08:00:06
| Battery capacity | 1920 Ah |
|---|---|
| Colour | Black |
| Depth | 682 mm |
| Harmonized System HS code | 85078000 |
| Height | 432 mm |
| Non-operating altitude | 0 - 15000 m |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Operating relative humidity | 0 - 95% |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Output power capacity | 8000 VA |
| Package depth | 1000 mm |
| Package Height | 420 mm |
| Package width | 600 mm |
| RoHS compliance | Yes |
| Storage temperature | -15 - 45 °C |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Weight | 91 kg |
| Width | 130 mm |
