Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
12546.99 GBP
12546.99 GBP
| Battery recharge time | 5 h |
|---|---|
| Battery type | VRLA |
| Certification | CE, ISO |
| Input connection type | 3PH + N + G |
| Interface | DB-9, RS-232, Smart-Slot |
| LED indicators | Yes |
| Maximum current | 55 A |
| Output connections | - 3PH + G; - 3PH + N + G. |
| Output Power | 32000 W |
| Output power capacity | 40000 VA |
| Typical backup time at half load | 18.4 min |
| Weight | 629 kg |
