Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Depth | 483 mm |
|---|---|
| Environmental certification | RoHS / REACH |
| Environmentally friendly | Yes |
| Form factor | Tower/Rack Mountable |
| Height | 432 mm |
| Input voltage | 208 V AC / 230 V AC |
| Maximum battery recharge time | 3 Hours |
| Output voltage | 230 V AC |
| Rack size | 4U |
| Receptacles | 8 x IEC 60320 C13 / 1 x IEC 60320 C19 / 2 x IEC Jumper |
| Weight | 38.64 kg |
| Width | 178 mm |
