Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
1142.54 GBP
1142.54 EUR
17-05-2026 01:51:24
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| AC outlet types | C13 coupler, C19 coupler |
| AC outlets | 42 AC outlet(s) |
| Certification | CSA C22.2 No. 60950,IEC 60950,UL 60950-1,VDE RoHS, REACH |
| Colour | Black |
| Input connection type | IEC 309 16A 3P+N+PE, IEC 309 20A 3P+N+E |
| Load capacity | 11040 VA |
| Maximum input current per phase | 16 A |
| Monitoring | Current, Power, Voltage |
| Mounting | Vertical |
| Operating relative humidity | 5 - 95% |
| Operating temperature | 5 - 45 °C |
| Output connections | 36x IEC 320 C13 6x IEC 320 C19 |
| Pdu types | Metered |
| Power plug | IEC309 |
| Storage temperature | -25 - 65 °C |
