Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
237.84 GBP
329.52 EUR
21-07-2024 03:05:44
245.66 GBP
329.52 EUR
26-08-2025 02:04:30
248.63 GBP
329.52 EUR
16-07-2025 08:44:48
329.52 GBP
329.52 EUR
26-08-2025 02:04:30
| Battery life | 5 year(s) |
|---|---|
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Depth | 419 mm |
| Harmonized System HS code | 85044090 |
| Height | 89 mm |
| Non-operating altitude | 0 - 15000 m |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Package depth | 546 mm |
| Package Height | 190 mm |
| Package width | 292 mm |
| RoHS compliance | Yes |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Weight | 10.4 kg |
| Width | 165 mm |
