Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
83.00 GBP
83.00 GBP
18-05-2026 06:06:07
| 3.5 mm connector | No |
|---|---|
| Accelerometer | Yes |
| Audio chip | Apple H1 |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Cables included | USB Type-C to Lightning |
| Charging case dimensions (W x D x H) | 60.6 x 21.7 x 45.2 mm |
| Charging case weight | 45.6 g |
| Colour | White |
| Connectivity technology | Wireless |
| Continuous audio playback time | 4.5 h |
| Control type | Touch |
| Depth | 24 mm |
| Ear coupling | Intraaural |
| Harmonized System HS code | 85183000 |
| Headset type | Binaural |
| Height | 30.9 mm |
| International Protection IP code | IPX4 |
| Intraaural headphones type | Earbuds |
| Microphone Type | Built-in |
| Protection features | Sweat resistant, Water resistant |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Talk time | 3.5 h |
| Wearing style | In-ear |
| Weight | 56.4 g |
| Width | 21.8 mm |
