Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
1552.99 GBP
1552.99 EUR
13-05-2026 06:35:45
| AC adapter frequency | 60 Hz |
|---|---|
| AC adapter input voltage | 100 |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Bluetooth version | 5 |
| Cables included | USB-C to Lightning Cable |
| Camera | 1080p |
| Camera HD type | 1280x720 |
| Colour | Blue |
| Connectivity | Wireless |
| Coprocessor cores | 16 |
| Coprocessor model | Neural Engine |
| CPU | Apple M1 |
| Device type | Power Adapter with Gigabit Ethernet |
| Diagonal size | 24" |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| Display diagonal | 24.0" |
| Display resolution | 4480x2520 |
| Doesn't contain | PVC/BFR, Arsenic, Mercury, Beryllium |
| Graphics processor | Apple M1 8-Core |
| Harmonized System HS code | 84713000 |
| HD type | 5120x2880 |
| Headphone output | Yes |
| Housing material | Aluminium |
| Humidity range operating | 5-90% (Non-Condensing) |
| Interface | Bluetooth |
| Internal memory | 8192 MB |
| Keyboard language | UK English |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard name | Apple Magic Keyboard with Touch ID |
| Memory | 8 GB RAM (Unified Memory) |
| Memory form factor | On-board |
| Monitor type | LED |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Native resolution | 4480 x 2520 (4.5K) |
| Operating altitude | 0 - 5000 m |
| Operating temperature | 10 - 35 °C |
| Pixel density | 218 ppi |
| Power cable length | 2 m |
| Power Provided | 143 W |
| Processor family | Apple M |
| Sound | Six Speakers, 3 Microphone Array |
| Sound output mode | Stereo |
| SSD Capacity | 262144 MB |
| Storage | 256 GB SSD Soldered |
| Storage media | SSD |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Technology | Laser |
| Top Wi-Fi standard | 6 ( |
| Video Interfaces | USB-C |
| Viewable Size | 23.5" |
| Voltage required | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Weight with stand | 4.48 kg |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
