Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
12.61 GBP
12.61 GBP
02-10-2024 15:20:57
| 2G bands primary SIM | 850,900,1800,1900 MHz |
|---|---|
| 2G standards | EDGE,GSM |
| 3G bands supported | 850,900,1700,1900,2100 MHz |
| 3G standards | DC-HSDPA,HSPA+,UMTS |
| 4g standard | LTE |
| 64-bit computing | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| AC adapter power | 18 W |
| Accelerometer | Yes |
| AirPlay | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| Archive formats supported | ZIP |
| Assisted GPS | Yes |
| Audio formats supported | HE-AAC v2,AAX,AAX+,AC3,EAC3,FLAC,HE-AAC,LC-AAC,LPCM,M4A,MP3 |
| Auto focus | Yes |
| AWG wire size | 32 |
| Barometer | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Black toner page yield | 2500 pages |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Brand compatibility | HP |
| Cable length | 1 m |
| Cable shielding | Aluminum mylar foil |
| Cables included | USB Type-C to Lightning |
| Call divert | Yes |
| Call hold | Yes |
| Call timer | Yes |
| Call waiting | Yes |
| Caller ID | Yes |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Certification | UL 20276ISO 9002 |
| Chat | Yes |
| Colour | Green |
| Colour name | Midnight Green |
| Compatible memory cards | Not supported |
| Conference call | Yes |
| Connector 1 | Mini DisplayPort |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Continuous audio playback time | 80 h |
| Continuous video playback time | 20 h |
| Contrast ratio | 2000000:1 |
| Country of origin | China |
| Data transfer rate | 14.8 Gbit/s |
| Depth | 8.1 mm |
| Digital zoom | 10x |
| Display diagonal | 16.5 cm (6.5") |
| Display resolution | 2688 x 1242 pixels |
| Display type | OLED |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Document formats supported | USDZ,DOC,DOCX,HTM,HTML,ICS,KEY,PDF,PPT,PPTX,RTF,TXT,VCF,XLS,XLSX |
| Yes | |
| Electronic compass | Yes |
| Face detection | Yes |
| Face recognition | Yes |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Flash type | LED |
| Flight mode | Yes |
| FM radio | No |
| Form factor | Bar |
| Front camera aperture number | 2.2 |
| Front camera flash | No |
| Front camera type | Single camera |
| Geotagging | Yes |
| Gyroscope | Yes |
| Headphone connectivity | Lightning |
| Headset included | Yes |
| Height | 158 mm |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Housing material | Glass,Stainless steel |
| HP segment | Business, Enterprise |
| iBeacon | Yes |
| Image formats supported | GIF,JPG,TIFF |
| Image stabilizer | Yes |
| Instant messaging IM | Yes |
| Internal storage capacity | 256 GB |
| International Protection IP code | IP68 |
| Jacket material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Lightning connector | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Magnetically shielded | Yes |
| Maximum frame rate | 240 fps |
| MIMO | Yes |
| MMS Multimedia Messaging Service | Yes |
| Mobile network generation | 4G |
| Multi-shot | Yes |
| Near field communication | Yes |
| Night mode | Yes |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Operating relative humidity | 5 - 95% |
| Operating system installed | iOS 13 |
| Optical zoom | 2x |
| Orientation sensor | Yes |
| Package type | Polybag |
| Personalization | Menu,Ringtones,Wallpaper,Widgets |
| Pixel density | 458 ppi |
| Platform | iOS |
| Position location | Yes |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Processor cores | 6 |
| Processor family | Apple |
| Proximity sensor | Yes |
| Rear camera aperture number | 2.4 |
| Rear camera flash | Yes |
| Rear camera type | Triple camera |
| Rounded display corners | Yes |
| Screen shape | Flat |
| Self-timer | Yes |
| Short Message Service SMS | Yes |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Sim card type | NanoSIM + eSIM |
| Speakerphone | Yes |
| Speakers | Stereo |
| Storage relative humidity | 10 - 90% |
| Touch technology | Multi-touch |
| Touchscreen | Yes |
| Type | Original |
| USB port | No |
| Vibrating alert | Yes |
| Video call | Yes |
| Video capture resolution (max) | 3840 x 2160 pixels |
| Video formats supported | H.264,HEVC,M-JPEG,MPEG-4 Part 2 |
| Video recording | Yes |
| Video recording modes | 720p,1080p,2160p |
| Video stabilizer | Yes |
| Virtual assistant | Apple Siri |
| Voice commands | Yes |
| Weight | 226 g |
| Wi-Fi positioning | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Width | 77.8 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Wireless charging | Yes |
| Zoom capability | Yes |
