Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
419.00 GBP
419.00 GBP
| Bands | 2G, 3G, 4G, LTE |
|---|---|
| Battery life | Non-removable Li-Ion 2942 mAh batteryEndurance rating 78h |
| Processor | Hexa-core (2x2.5 GHz Vortex + 4x1.6 GHz Tempest) |
| RAM Memory | 3 GB |
| Screen size | 6.1 inches |
| Screen type | IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors |
| USB | 2.0, proprietary reversible connector |
| Version | Apple iPhone XR |
| Warranty | 2 years |
