Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
-63% Refurbished Product
Sponsored Mac Studio (March 2022) M1 Max 3,2 GHz - SSD 512 GB - 32GB
850.00 GBP
2311.99 GBP
21-08-2025 16:37:55
1861.39 GBP
2311.99 GBP
22-04-2024 20:00:14
2311.99 GBP
2311.99 GBP
23-12-2025 22:38:47
| Bluetooth version | 5 |
|---|---|
| Cables included | AC |
| Chassis type | mini PC |
| Colour | Silver |
| Compatible memory cards | SDXC |
| Coprocessor cores | 16 |
| Coprocessor model | Neural Engine |
| Displayports quantity | 1 |
| Harmonized System HS code | 84715000 |
| Internal memory | 32768 MB |
| Maximum internal memory | 65536 MB |
| Operating altitude | 0 - 5000 m |
| Operating relative humidity | 5 - 90 % |
| Operating temperature | 10 - 35 °C |
| Power supply | 370 W |
| Power supply input frequency | 50/60 Hz |
| Power supply input voltage | 100 - 240 V |
| Processor family | Apple M |
| SSD Capacity | 524288 MB |
| Storage media | SSD |
| Storage temperature | -40 - 47 °C |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Gold |
| Top Wi-Fi standard | 6 ( |
| Type | Mac Studio: Apple M1 Max chip with 10-core CPU and 24-core GPU, 512GB SSD |
| USB 3.2 Gen 2 3.1 Gen 2 Type-A | 2 |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
