Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
323.00 GBP
323.00 GBP
18-05-2026 06:06:11
| AC input frequency | 50/60 Hz |
|---|---|
| Alarm clock | Yes |
| Answering machine | Yes |
| Antennas quantity | 2 |
| Backlight buttons | No |
| Backlight colour | Orange |
| Backlight display | No |
| Base dimensions | 126 x 128 x 64.5 mm |
| Base station | Yes |
| Base weight | 308.8 g |
| Battery capacity indicator | Yes |
| Battery cells | 6 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | AA |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Brand compatibility | Acer |
| Built-in display | Yes |
| Calendar | No |
| Call timer | Yes |
| Call waiting | Yes |
| Caller ID | Yes |
| Charger | Yes |
| Colour | White |
| Colour description | Silver |
| Conference call | Yes |
| Connector contacts plating | Gold |
| Connector location | Bottom right |
| Connector Type | 40-pin |
| Depth | 192 mm |
| Developer | Ubisoft |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 14.0" |
| Display number of colours | Monochrome |
| Display resolution | 1366x768 |
| ESRB Rating | T (Teen) |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN ports | 4 |
| Ethernet WAN | Yes |
| Format | Laptop |
| Game edition | Basic |
| Game genre | Fighting |
| Gap compatible | Yes |
| Glossy display | No |
| HD type | 1280x720 |
| Headset included | Yes |
| Height | 86 mm |
| Indication light | Yes |
| Intercom | Yes |
| Keypad lock | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Mac Compatibility | No |
| Maximum indoor range | 50 m |
| Maximum outdoor range | 1000 m |
| Microphone mute | Yes |
| Mounting type | Desk |
| Multiplayer mode | Yes |
| Night mode | No |
| Number of melodies | 15 |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Pegi rating | 12 |
| Platform | Xbox One |
| Quality of Service support | Yes |
| Recording time | 30 min |
| Short Message Service SMS | Yes |
| Speakerphone | Yes |
| Standby time | 250 h |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Talk time | 10 h |
| Type | Analog telephone |
| USB port | Yes |
| Volume control | Digital |
| Wall mountable | Yes |
| Width | 163 mm |
| Wireless connection | No |
