Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Compatible products | THINKPAD-E560PTHINKPAD-T450THINKPAD-T450STHINKPAD-T460THINKPAD-T460PTHINKPAD-X250THINKPAD-X260 |
|---|---|
| Component for | Notebook |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Interface | Serial ATA III |
| Maximum screen size compatibility | 20.1 cm (7.9") |
| Specification | No |
| SSD Capacity | 256 GB |
| SSD form factor | 2.5" |
| Stand mode | Yes |
