Cisco SFP-H10GB-CU6M Compatible 6m SFP+ Direct-Attach Twinax Copper Cable | Kaicus UK
Cisco SFP-H10GB-CU6M Compatible 6m SFP+ Direct-Attach Twinax Copper Cable
Brand: STARTECH.COM
MPN: SFPH10GBCU6M
SKU: SFPH10GBCU6M
AWG wire size 30
Cable length 6 m
Certification CE, FCC, REACH
Connector 1 SFP+
Connector 1 gender Male
Data transfer rate 10000 Mbit/s
Depth 6000 mm
Height 12 mm
Input impedance 100 Ω
Jacket material Polyvinyl chloride (PVC)
Package depth 328 mm
Package Height 10 mm
Package weight 365 g
Package width 250 mm
Plug and play Yes
Product colour Black
Quantity per pack 1 pc(s)
Sustainability certificates RoHS
Weight 347 g
Width 14 mm