Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
143.90 GBP
143.90 GBP
29-10-2025 14:14:55
| AC input frequency | 50/60 Hz |
|---|---|
| AC power in | Yes |
| AMD FreeSync | No |
| Backlight type | LED |
| Bezel width | 1.28 cm |
| Bezel width bottom | 1.69 cm |
| Cables included | AC, VGA |
| Colour | Black |
| Depth without stand | 4.96 cm |
| Display brightness typical | 250 cd/m² |
| Display diagonal | 21.4" |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display resolution | 1920x1080 |
| Display technology | LCD |
| Doesn't contain | PVC/BFR |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 12 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | D |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Harmonized System HS code | 85285210 |
| Heat dissipation | 64.79 BTU/h |
| Heavy metals free | Hg (mercury) |
| Horizontal scan range | 30 - 83 kHz |
| Market positioning | Home |
| Maximum power consumption | 19 W |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Non-operating altitude | 0 - 12192 m |
| Operating altitude | 0 - 5000 m |
| Operating relative humidity | 10 - 80 % |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Panel type | VA |
| Pixel pitch | 0.249 x 0.249 mm |
| Power consumption | 12.13 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power Supply Type | Internal |
| Response time (fast) | 8 ms |
| Screen shape | Flat |
| Storage relative humidity | 5 - 90 % |
| Storage temperature | -20 - 60 °C |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, RoHS, TCO |
| Tilt angle range | -5 - 21° |
| Vertical scan range | 50 - 75 Hz |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Viewing angle horizontal | 178° |
| Width without stand | 50.4 cm |
