Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
72.43 GBP
78.41 GBP
14-10-2024 18:50:21
78.41 GBP
78.41 GBP
10-07-2025 11:20:55
| Brand compatibility | Dell |
|---|---|
| Cable colour | Aqua |
| Cable length | 3 m |
| Certification | CE, FCC, UL |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector gender | Male/Male |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Full duplex | Yes |
| Master outer case length | 32.4 cm |
| Master outer case width | 24.7 cm |
| Operating temperature | 0 - 70 °C |
| Quantity | 1 |
| Quantity per master outer case | 60 pc(s) |
| Storage temperature | -20 - 85 °C |
| Sustainability certificates | REACH, RoHS |
| Weight | 64 g |
