Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
959.76 GBP
959.76 GBP
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
|---|---|
| Chassis type | Rack (1U) |
| Colour | Black |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN ports | 2 |
| HDD Capacity | 1024000 MB |
| HDD interface | Serial ATA |
| HDD size | 2.5" |
| Height | 42.8 mm |
| Internal memory | 16384 MB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| LAN controller | Broadcom 5720 |
| Maximum internal memory | 65536 MB |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory layout | 1 x 16 GB |
| Operating system installed | No |
| Power supply | 350 W |
| Processor boost frequency | 4.6 GHz |
| Processor cache | 8 MB |
| Processor family | Intel Xeon E |
| Processor frequency | 3.4 GHz |
| Processor model | E-2224 |
| Rack mounting | Yes |
| RAID Support | No |
| Redundant power supply RPS support | No |
| Remote administration | iDRAC9 Express |
| Supported HDD sizes | 3.5" |
| Supported RAID controllers | PERC H330 |
