Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
31.33 GBP
31.33 GBP
14-10-2024 18:50:17
| Brand compatibility | Dell |
|---|---|
| Certification | CE, FCC, UL, REACH |
| Compatible products | SFP-1G-LX |
| Depth | 13.9 mm |
| Fiber ethernet cabling technology | 1000BASE‑LX |
| Fiber optic connector | LC |
| Height | 13 mm |
| Hot-swap | Yes |
| Interface type | SFP |
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Package depth | 115 mm |
| Package Height | 31 mm |
| Package width | 90 mm |
| RoHS compliance | Yes |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Wavelength | 1310 nm |
| Weight | 30 g |
| Width | 58.4 mm |
