Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC adapter input voltage | 100 |
|---|---|
| Anti-glare screen | Yes |
| Audio chip | Realtek ALC3254 |
| Audio system | Nahimic 3D |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Bluetooth version | 5 |
| Builtin speakers | 2 |
| Charging port type | DC-in jack |
| Colour | Black |
| Compatible memory cards | SD,SDHC,SDXC |
| Discrete graphics memory type | GDDR6 |
| Display diagonal | 15.6" |
| Display resolution | 1920x1080 |
| Ethernet LAN ports | 1 |
| Front camera HD type | HD |
| Height front | 2.38 cm |
| Height rear | 2.66 cm |
| Internal memory | 8192 MB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Market positioning | Gaming |
| Maximum internal memory | 32768 MB |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Non-operating altitude | -15.2 - 10668 m |
| Operating altitude | -15.2 - 3048 m |
| Operating relative humidity | 10 - 90 % |
| Operating temperature | 0 - 35 °C |
| Panel type | WVA |
| Pixel pitch | 0.18 x 0.18 mm |
| Pointing device | Touchpad |
| Processor boost frequency | 4.5 GHz |
| Processor cache | 8 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| SSD Capacity | 524288 MB |
| SSD interface | PCI Express |
| Storage media | SSD |
| Storage relative humidity | 0 - 95 % |
| Storage temperature | -40 - 65 °C |
| Wi-Fi data rate | 2400 Mbit/s |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),Wi-Fi 5 (802.11ac),Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN controller manufacturer | Killer |
