Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
820.78 GBP
844.99 GBP
25-03-2025 10:59:20
844.99 GBP
844.99 GBP
23-12-2025 22:38:01
| AC adapter input voltage | 100 |
|---|---|
| Audio chip | Realtek ALC3246 |
| Battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Bluetooth version | 5 |
| Builtin speakers | 2 |
| Bus Type | OPI |
| Cable lock slot type | Noble |
| Cables included | AC |
| Charging port type | DC-in jack |
| Colour | Grey |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Configurable TDP-up | 25 W |
| Configurable TDP-up frequency | 1.8 GHz |
| Display brightness | 220 cd/m² |
| Display diagonal | 13.3" |
| Display resolution | 1920x1080 |
| Front camera HD type | HD |
| Intel® vPro™ Platform Eligibility | No |
| Internal memory | 8192 MB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Market positioning | Business |
| Maximum CPU configuration | 1 |
| Maximum internal memory | 16384 MB |
| Maximum PCI Express lanes | 16 |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Non-operating altitude | -15.2 - 10668 m |
| Operating altitude | -15.2 - 3048 m |
| Operating relative humidity | 10 - 90 % |
| Operating system installed | 10 Pro |
| Operating system language | Multilingual |
| Operating temperature | 0 - 35 °C |
| Panel type | WVA |
| Pointing device | Touchpad |
| Processor ARK ID | 149088 |
| Processor boost frequency | 3.9 GHz |
| Processor cache | 6 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor codename | Whiskey Lake |
| Processor lithography | 14 nm |
| Processor operating modes | 64-bit |
| Processor package size | 46 x 24 mm |
| Processor socket | BGA 1528 |
| Processor threads | 8 |
| SSD Capacity | 262144 MB |
| SSD interface | PCI Express |
| Storage media | SSD |
| Storage relative humidity | 0 - 95 % |
| Storage temperature | -40 - 65 °C |
| Supported instruction sets | AVX 2.0,SSE4.1,SSE4.2 |
| Thermal design power | 15 W |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),Wi-Fi 5 (802.11ac) |
