Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
4221.31 GBP
4221.31 GBP
14-10-2024 18:51:06
| Access Control List ACL | Yes |
|---|---|
| Authentication type | RADIUS |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| Colour | Black |
| Depth | 400.1 mm |
| Form factor | 1U |
| Forwarding Rate | 667 Mpps |
| Height | 43.4 mm |
| Installed SFP modules quantity | 4 |
| MAC address table | 32000 entries |
| Networking standards | IEEE 802.3at,IEEE 802.3bt |
| Number of static routes | 256 |
| Operating relative humidity | 0 - 95 % |
| Operating temperature | 0 - 45 °C |
| Power consumption | 1050 W |
| Rack mounting | Yes |
| RJ-45 ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Storage relative humidity | 0 - 85 % |
| Storage temperature | -40 - 65 °C |
| Switch layer | L3 |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 160 Gbit/s |
| VLANs | 4096 |
| Width | 434.1 mm |
