Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Audio chip | Realtek ALC3234 |
|---|---|
| Audio system | Waves MaxxAudio Pro |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Chassis type | SFF |
| Depth | 292 mm |
| Discrete graphics adapter | No |
| Discrete graphics adapter model | Not available |
| Display included | No |
| Displayport Version | 1.2 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DVI port | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| HDMI version | 1.4 |
| Height | 290 mm |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Line-out | Yes |
| Manual | Yes |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory slots | 2x DIMM |
| Microphone in | No |
| Motherboard chipset | Intel® H370 |
| Mouse included on selected markets only | Yes |
| On-board graphics adapter | Yes |
| On-board graphics adapter model | Intel® UHD Graphics 630 |
| On/off button | Yes |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 10 Pro |
| Operating system language | Multilingual |
| Optical drive type | DVD-RW |
| Package depth | 394 mm |
| Package Height | 264 mm |
| Package width | 487 mm |
| Password Protection | Yes |
| Placement supported | Horizontal/Vertical |
| Power cord included | Yes |
| Power supply | 200 W |
| Processor boost frequency | 4.4 GHz |
| Processor cache | 9 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor cores | 6 |
| Processor family | 9th gen Intel® Core™ i5 |
| Processor frequency | 3 GHz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | i5-9500 |
| Product Type | PC |
| SSD Capacity | 128 GB |
| SSD interface | PCI Express |
| Storage media | SSD |
| Trial software | Microsoft Office |
| Volume | 7.8 L |
| Weight | 5.26 kg |
| Width | 92.6 mm |
