Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
126.47 GBP
131.00 EUR
24-10-2024 11:58:24
131.00 GBP
131.00 EUR
03-02-2025 10:22:41
| AC input voltage | 100 |
|---|---|
| Anti-glare screen | Yes |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Backlight type | LED |
| Bezel width bottom | 1.66 cm |
| Brightness | 250 Lumens |
| Cables included | AC, DisplayPort, HDMI, USB, VGA |
| Case colour | Black |
| Colours | 16.7 million |
| Contrast ratio | 000:1 |
| Depth without stand | 5.21 cm |
| Disk form factor | 3 |
| Display diagonal | 54.61 cm |
| Display resolution | 1920x1080 |
| Display technology | LCD |
| DisplayPort In | 1 x DisplayPort |
| Doesn't contain | PVC/BFR |
| Electrical Power Consumption Standby | 0.3 W |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 12 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Energy efficiency class (SDR) | D |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Feet colour | Silver |
| Form factor | Monitor |
| Harmonized System HS code | 85285210 |
| Heavy metals free | Hg (mercury) |
| Height without stand | 29 cm |
| High Dynamic Range (HDR) supported | No |
| Horizontal scan range | 30 |
| LED indicators | Power |
| Market positioning | Business |
| Maximum power consumption | 46 W |
| Operating relative humidity | 10 - 80 % |
| Panel mounting interface | 100x100 |
| Panel technology | IPS |
| Pivot angle | 90 |
| Pixel pitch | 0.248 mm |
| Power consumption | 11.8 W |
| Power source | Mains Powered |
| Power Supply Type | Internal |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Response time | 5 ms |
| Screen shape | Flat |
| Screen size | 21.5 in |
| Screen technology | IPS Panel |
| sRGB coverage typical | 99 % |
| Storage relative humidity | 5 - 90 % |
| Storage temperature | -20 - 60 |
| Supported video modes | 480 p |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Gold, RoHS |
| Swivel angle range | -45 - 45° |
| USB Hub Version | 3.2 Gen |
| USB Type-A | 4 |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Vertical scan range | 56 - 76 Hz |
| Viewable size horizontal | 47.6 cm |
| Viewable size vertical | 26.8 cm |
| Weight with stand | 4.57 kg |
| Weight without stand | 2.82 kg |
| Width without stand | 48.7 cm |
