Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
306.30 GBP
306.30 GBP
18-05-2024 02:24:17
| AC input voltage | 120 |
|---|---|
| Backlight type | LED |
| Bezel width bottom | 2.03 cm |
| Cables included | DisplayPort,USB |
| Colour | Black |
| Depth without stand | 16.6 cm |
| Display brightness typical | 300 cd/m² |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Display resolution | 2560x1440 |
| Display technology | LCD |
| DisplayPort version | 1 |
| Doesn't contain | PVC |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 17 kWh |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Harmonized System HS code | 85285210 |
| HD type | 1280x720 |
| Horizontal scan range | 29 |
| Input current | 1.6 A |
| Market positioning | Business |
| Maximum power consumption | 55 W |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Non-operating altitude | 5000 |
| Operating relative humidity | 10 - 90 % |
| Panel mounting interface | 100x100 |
| Panel type | IPS |
| Pivot angle | 90 |
| Response time (fast) | 5 ms |
| RGB colour space | sRGB |
| Screen shape | Flat |
| sRGB coverage typical | 99 % |
| Storage temperature | -20 - 60 °C |
| Sustainability certificates | RoHS, ENERGY STAR |
| Swivel angle range | -45 - 45° |
| Tilt angle range | -5 - 21° |
| Tiltable | Yes |
| USB Type-A | 4 |
| Vertical scan range | 49 - 75 Hz |
| Viewable size horizontal | 52.7 cm |
| Viewable size vertical | 29.6 cm |
| Width without stand | 53.8 cm |
