Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
360.89 GBP
366.73 GBP
04-04-2026 13:55:32
366.73 GBP
366.73 GBP
04-04-2026 14:09:01
| AC input voltage | 100 |
|---|---|
| Anti-glare screen | Yes |
| Backlight type | W-LED |
| Bezel width bottom | 1.67 cm |
| Cables included | AC, DisplayPort, USB Type-A to USB Type-C, USB Type-C to USB Type-C |
| Colour | Black, Silver |
| Depth without stand | 5.21 cm |
| Display brightness typical | 300 cd/m² |
| Display diagonal | 60.45 cm |
| Display resolution | 2560x1440 |
| Display technology | LCD |
| DisplayPort version | 1 |
| Displayports quantity | 2 |
| Doesn't contain | PVC/BFR |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 20 kWh |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Feet colour | Silver |
| Front bezel colour | Black |
| Harmonized System HS code | 85285210 |
| HD type | 1280x720 |
| Heavy metals free | Hg (mercury) |
| High Dynamic Range (HDR) supported | No |
| Horizontal scan range | 29 |
| Market positioning | Business |
| Maximum power consumption | 170 W |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Non-operating altitude | 5000 |
| Operating relative humidity | 10 - 80 % |
| Panel mounting interface | 100x100 |
| Panel type | IPS |
| Pivot angle | 90 |
| Power Supply Type | Internal |
| Response time (fast) | 8 ms |
| Screen shape | Flat |
| sRGB coverage typical | 99 % |
| Storage relative humidity | 5 - 90 % |
| Storage temperature | -20 - 60 °C |
| Supported video modes | 480 p |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, RoHS, TCO |
| Swivel angle range | -45 - 45° |
| USB Type-A | 4 |
| USB upstream port type | USB Type-C |
| Vertical scan range | 49 - 75 Hz |
| Viewable size horizontal | 52.7 cm |
| Viewable size vertical | 29.6 cm |
| Width without stand | 53.8 cm |
