Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| 3D | No |
|---|---|
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AMD FreeSync | No |
| Annual energy consumption | 29 kWh |
| Audio input | No |
| Backlight type | LED |
| Bezel width bottom | 2.11 cm |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB Hub | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Cables included | AC, DisplayPort, USB |
| Certification | TCO, NFPA 99 |
| Colour | Black |
| Current Rating | 1.6 A |
| DDC/CI | Yes |
| Depth | 43.6 mm |
| Display diagonal | 27.0" |
| Display Diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display number of colours | 16.78 million colors |
| Display resolution | 2560x1440 |
| Display technology | LCD |
| Displayport Version | 1.2 |
| Doesn't contain | BRF, PVC |
| DVI port | No |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 22 kWh |
| Energy efficiency class | A+ |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy Star certified | Yes |
| Feet colour | Black/Silver |
| Harmonized System HS code | 85285210 |
| HD type | 1280x720 |
| HDMI | Yes |
| HDMI version | 1.4 |
| Headphone out | No |
| Height | 364.1 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Horizontal scan range | 29 - 113 kHz |
| Manual | Yes |
| Market positioning | Business |
| Maximum power consumption | 55 W |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Nvidia g-sync | No |
| On/off switch | Yes |
| Operating relative humidity | 10 - 80 % |
| Operating temperature | 0 - 40 |
| Panel mounting interface | 100x100 |
| Panel type | IPS |
| Pivot | Yes |
| Pivot angle | 90 |
| Pixel density | 108 ppi |
| Pixel pitch | 0.233 x 0.233 mm |
| Plug and play | Yes |
| Power consumption | 21.7 W |
| Power consumption (off) | 0.2 W |
| Power consumption powersave | 19 W |
| Response time | 8 ms |
| Response time (fast) | 5 ms |
| RoHS compliance | Yes |
| Screen shape | Flat |
| Stand included | Yes |
| Storage relative humidity | 10 - 90 % |
| Storage temperature | -20 - 60 |
| Supported Graphics Resolutions | 640x480 |
| Supported video modes | 480i,480p,576i,576p,720p,1080i,1080p,1440p |
| Sustainability certificates | RoHS, ENERGY STAR |
| Swivel angle range | -45 - 45° |
| Swivelling | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 21° |
| Tv tuner integrated | No |
| USB Hub Version | 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB Type-A | 4 |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Vertical scan range | 49 - 75 Hz |
| VESA mounting | Yes |
| Viewable size diagonal | 68.5 cm |
| Viewable size horizontal | 59.7 cm |
| Viewable size vertical | 33.6 cm |
| Weight | 4.57 kg |
| Width | 611.6 mm |
| Width without stand | 61.2 cm |
