Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| 3D | No |
|---|---|
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AMD FreeSync | No |
| Annual energy consumption | 34 kWh |
| Audio input | No |
| Backlight type | W-LED |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB Hub | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Cables included | AC, DisplayPort, USB |
| Certification | TCO, NFPA 99 |
| Current Rating | 2.5 A |
| DDC/CI | Yes |
| Display Diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display number of colours | 1.67 billion colours |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Display technology | LCD |
| Displayport Version | 1.2 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| DVI port | No |
| Energy efficiency class | A+ |
| Feet colour | Black/Silver |
| Harmonized System HS code | 85285210 |
| HD type | Quad HD |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Headphone out | No |
| Height adjustment | Yes |
| Horizontal scan range | 29 - 113 kHz |
| LED indicators | Power |
| Manual | Yes |
| Market positioning | Business |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Non-operating altitude | 0 - 12192 m |
| Nvidia g-sync | No |
| On/off switch | Yes |
| Operating altitude | 0 - 5000 m |
| Package depth | 690.1 mm |
| Package Height | 169.9 mm |
| Package width | 424.9 mm |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Panel type | IPS |
| Pivot | Yes |
| Pivot angle | -90 - 90° |
| Pixel density | 108 ppi |
| Pixel pitch | 0.233 x 0.233 mm |
| Plug and play | Yes |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Response time | 8 ms |
| Screen shape | Flat |
| Stand included | Yes |
| Supported video modes | 480i,480p,576i,576p,720p,1080i,1080p,1440p |
| Swivel angle range | -45 - 45° |
| Swivelling | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 21° |
| Tiltable | Yes |
| Tv tuner integrated | No |
| USB Hub Version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-C |
| Vertical scan range | 49 - 75 Hz |
| VESA mounting | Yes |
| Viewable size diagonal | 68.5 cm |
