Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
1071.53 GBP
1071.53
02-08-2024 14:07:05
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
|---|---|
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Chassis type | Rack (2U) |
| Colour | Black |
| ECC | Yes |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| HDD Capacity | 1024000 MB |
| HDD interface | SATA |
| HDD size | 3.5" |
| Internal memory | 8192 MB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| LAN controller | Broadcom 5720 |
| Maximum CPU configuration | 1 |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Memory layout | 1 x 8 GB |
| Operating system installed | No |
| Processor boost frequency | 4.5 GHz |
| Processor cache | 8 MB |
| Processor family | Intel Xeon E |
| Remote administration | iDRAC9 Express 15G |
