Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
3008.79 GBP
3008.79 GBP
02-08-2024 14:07:05
| Bezel | Yes |
|---|---|
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Bytes per sector | 512 |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Chassis type | 1 U) |
| Colour | Black |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN ports | 2 |
| Harmonized System HS code | 84714100 |
| Height | 42.8 mm |
| Internal memory | 16384 MB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| LAN controller | Broadcom 5720 |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory layout | 1 x 16 GB |
| Memory slots | 16 |
| Non-operating altitude | 0 - 12000 m |
| Operating altitude | 0 - 3048 m |
| Operating relative humidity | 8 - 80 % |
| Operating system installed | No |
| Operating temperature | 10 - 35 °C |
| Power supply | 800 W |
| Processor boost frequency | 3.3 GHz |
| Processor cache | 18 MB |
| Processor family | Intel Xeon Silver |
| Processor frequency | 2.1 GHz |
| Processor generation | 3rd Generation Intel® Xeon® Scalable |
| Processor model | 4310 |
| Remote administration | iDRAC9, Enterprise 15G |
| SSD Capacity | 480 GB |
| SSD interface | SATA III |
| Storage relative humidity | 5 - 95 % |
| Storage temperature | -40 - 65 °C |
| Supported RAID controllers | PERC H755 |
| Total storage capacity | 491520 MB |
| Width | 482 mm |
