Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
|---|---|
| Cables included | AC |
| Chassis type | Tower |
| Depth | 454 mm |
| ECC | Yes |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| HDD Capacity | 1000 GB |
| HDD interface | Serial ATA |
| HDD size | 3.5" |
| HDD speed | 7200 RPM |
| Height | 360 mm |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Non-operating altitude | 0 - 12000 m |
| Number of HDDs installed | 1 |
| On-board graphics adapter | Yes |
| On-board graphics adapter model | Intel UHD Graphics P630 |
| Operating altitude | 0 - 3048 m |
| Operating system installed | No |
| Optical drive type | DVD-RW |
| Package depth | 505 mm |
| Package Height | 394 mm |
| Package width | 572 mm |
| Power supply | 365 W |
| Power supply input frequency | 50 - 60 Hz |
| Processor boost frequency | 4.7 GHz |
| Processor family | Intel Xeon E |
| Processor model | E-2224G |
| RAID support | No |
| Remote administration | iDRAC9 Basic |
| Supported storage drive interfaces | SAS,Serial ATA |
| Width | 175 mm |
