Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
1239.42 GBP
1239.42 GBP
02-08-2024 14:07:04
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
|---|---|
| Bytes per sector | 512n |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Chassis type | Rack (4U) |
| Colour | Black |
| CPU Family | Intel Xeon E |
| CPU Manufacturer | Intel |
| CPU Speed | 3.4 GHz |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN ports | 2 |
| Hard disk size | GB |
| Harmonized System HS code | 84714100 |
| HDD Capacity | 2048000 MB |
| HDD interface | SATA |
| HDD size | 3.5" |
| Internal memory | 16384 MB |
| LAN controller | Broadcom 5720 |
| Maximum CPU configuration | 1 |
| Maximum internal memory | 65536 MB |
| Memory layout | 1 x 16 GB |
| Optical Drive Type Group | None |
| Power supply | 300 W |
| Processor boost frequency | 4.8 GHz |
| Processor cache | 8 MB |
| Processor model | E-2334 |
| RAID Support | No |
| Remote administration | iDRAC9 Basic 15G |
| Supported RAID controllers | PERC H355 |
| Total Hard Disk Size | 2097152 MB |
