Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
1505.09 GBP
1561.99 GBP
22-03-2025 21:21:18
1549.27 GBP
1561.99 GBP
01-07-2024 06:41:16
1561.99 GBP
1561.99 GBP
23-12-2025 22:38:22
| Audio chip | Realtek ALC3246 |
|---|---|
| Audio system | High Definition Audio |
| Cables included | AC |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Chassis type | CFF |
| Colour | Black |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Displayports quantity | 2 |
| Ethernet LAN ports | 1 |
| Input device model | KB216,MS116 |
| Internal memory | 16384 MB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Line-out | Yes |
| Market positioning | Business |
| Maximum internal memory | 65536 MB |
| Memory layout | 2 x 8 GB |
| Non-operating altitude | -15.2 - 10668 m |
| Operating altitude | -15.2 - 3048 m |
| Operating relative humidity | 10 - 90 % |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | 10 Pro |
| Operating system language | Multilingual |
| Operating temperature | 0 - 35 °C |
| Power supply | 240 W |
| Power supply input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power supply input voltage | 100 - 240 V |
| Processor boost frequency | 4.8 GHz |
| Processor cache | 16 MB |
| Processor model | i7-10700 |
| SSD Capacity | 524288 MB |
| SSD interface | NVMe,PCI Express |
| Storage media | SSD |
| Storage relative humidity | 0 - 95 % |
| Storage temperature | -40 - 65 °C |
| USB 3.2 Gen 2 3.1 Gen 2 Type-A | 3 |
