Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
742.22 GBP
762.99 GBP
22-03-2025 21:17:52
762.99 GBP
762.99 GBP
23-12-2025 22:38:21
| Audio chip | Realtek ALC3246 |
|---|---|
| Audio system | High Definition Audio |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cables included | AC |
| Cabling technology | 1000 Base |
| Chassis type | Tower |
| Colour | Black |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Displayports quantity | 2 |
| Ethernet LAN ports | 1 |
| Input device model | KB216, MS116 |
| Internal memory | 8192 MB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Market positioning | Business |
| Maximum internal memory | 131072 MB |
| Memory layout | 1 x 8 GB |
| Motherboard chipset | Intel W580 |
| Non-operating altitude | 0 - 10668 m |
| Operating altitude | 0 - 3048 m |
| Operating relative humidity | 20 - 80 % |
| Operating system installed | 10 Pro |
| Operating system language | Multilingual |
| Operating temperature | 10 - 35 °C |
| Placement supported | Vertical |
| Power supply input frequency | 47 |
| Power supply input voltage | 90 |
| Processor boost frequency | 4.6 GHz |
| Processor cache | 12 MB |
| SSD Capacity | 262144 MB |
| SSD interface | NVMe,PCI Express |
| Storage media | SSD |
| Storage relative humidity | 5 - 95 % |
| Storage temperature | -40 - 65 °C |
| Trial software | Microsoft Office |
| USB 3.2 Gen 1 | 3 |
