Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
129.55 GBP
129.55 GBP
01-05-2026 14:25:44
| Brand compatibility | Dell |
|---|---|
| Carrying handles | Yes |
| Case type | Backpack |
| Colour | Black |
| Depth | 190.5 mm |
| Front pocket | Yes |
| Harmonized System HS code | 84733080 |
| Height | 434.3 mm |
| Integrated compartment(s) | Yes |
| Material | EVA (Ethylene Vinyl Acetate),Leather,Polyester |
| Maximum Screen Size | 15.0" |
| Maximum screen size compatibility | 38.1 cm (15") |
| Protection features | Scratch resistant, Shock resistant, Water resistant |
| Quantity | 1 |
| Removable shoulder strap | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Surface colour | uniform. |
| Volume | 24 L |
| Width | 299.7 mm |
