Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| AC input voltage | 100-240 V |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Card reader integrated | Yes |
| Compatible memory cards | SD,SDHC,SDXC |
| Depth | 119 mm |
| DVI-I ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Height | 25 mm |
| Internal memory type | DDR3-SDRAM |
| Operating system installed | Dell Wyse Zero |
| Power supply | 30 W |
| Processor family | Marvell ARM |
| Processor model | Armada 510 |
| Rack mounting | No |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| VESA mounting | Yes |
| Weight | 450 g |
| Width | 177 mm |
