Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| AC adapter included | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter output current | 3.34 A |
| AC adapter output voltage | 19.5 V |
| AC adapter power | 65 W |
| Antenna type | 2x2 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Audio chip | Realtek ALC3254 |
| Audio system | MaxxAudio Pro |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery weight | 192.5 g |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Built-in microphone | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Charging port type | DC-in jack |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Depth | 207.5 mm |
| Discrete graphics adapter | No |
| Discrete graphics adapter model | Not available |
| Display brightness | 255 cd/m² |
| Display Diagonal | 33.8 cm (13.3") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Dual-screen | No |
| Ethernet LAN | No |
| Form Factor | Convertible (Folder) |
| Front camera | Yes |
| Front camera HD type | HD |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| Front camera signal format | 720p |
| HD type | Full HD |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4b |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Keyboard backlit | Yes |
| LED backlight | Yes |
| Manual | Yes |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Non-operating altitude | 0 - 10668 m |
| Non-operating shock | 160 G |
| Non-operating vibration | 1.3 G |
| NTSC coverage (typical) | 72% |
| Numeric keypad | No |
| On-board graphics adapter | Yes |
| On-board graphics adapter model | Intel® UHD Graphics 620 |
| Operating altitude | 0 - 3048 m |
| Operating shock | 140 G |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 10 Pro |
| Operating system language | Multilingual |
| Operating vibration | 0.66 G |
| Optical drive type | No |
| Package depth | 76 mm |
| Package Height | 336 mm |
| Package width | 373 mm |
| Panel type | IPS |
| Password Protection | Yes |
| Pixel density | 166 ppi |
| Pointing device | Touchpad |
| Power cord included | Yes |
| PowerShare | Yes |
| Processor boost frequency | 3.9 GHz |
| Processor cache | 6 MB |
| Processor family | 8th gen Intel® Core™ i5 |
| Processor frequency | 1.6 GHz |
| Processor model | i5-8265U |
| Product Type | Hybrid (2-in-1) |
| SmartCard slot | Yes |
| Speakers manufacturer | Waves |
| SSD Capacity | 256 GB |
| SSD interface | PCI Express |
| Storage media | SSD |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Touchscreen | Yes |
| Trial software | Microsoft Office |
| USB Power Delivery | Yes |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Video capturing speed | 30 fps |
| Weight | 1.42 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Width | 305.7 mm |
| Windows keys | Yes |
| WLAN controller model | Intel Dual Band Wireless-AC 9560 |
